Magamról

Saját fotó
Zsuzsa blogját olvasod. Fejlesztőpedagógusként az a hivatásom, hogy nehezebben tanuló gyerekeknek segítsek megtalálni a kulcsot önmaguk tanulási folyamatainak megértésére, javítására. Véleményem szerint minden általános és középiskolába járó tanítványom képes a tanulásra, valamiben tehetséges, alkalmas arra, hogy megtalálja és kibontakoztassa életfeladatát. Ehhez szívesen vállalom a híd szerepét, mely segít átjutni a túlsó partra, ahol az önbizalmát visszanyert fiatal már egyedül is boldogulhat. Sok éves tapasztalattal a hátam mögött hiszem, hogy közös munkával és együttgondolkodással minden - nehéznek látszó esetben is- ott lapul a megoldás.

2013. szeptember 24., kedd

104. feladat

Az alábbi érdekes cikket a minap találtam a Metropol újságban. A téma sok kérdést felvet, picit talán ijesztő is, ha jobban belegondolunk... Arra legalább is jó, hogy elgondolkodjunk rajta, mit érdemes magunkról az interneten közzétenni. Ne legyen az az illúziód, hogy bármikor letörölheted, mert ez sajna nem így működik.

A feladat a következő: Olvasd el a cikket. Néhány szót pirossal jelöltem meg. Ezek viszonylag új, a digitális világ szülte kifejezések. Helyettesítsd őket szinonímával (rokon értelmű szó), vagy külön kigyűjtve őket, magyarázd meg a jelentésüket. Végül szófajonként csoportosítsd őket.

Tarifa: 2 pont


Mi magunk adjuk ki adatainkat a neten

  • MTI/Metropol/ICSI
  • 2013-09-23 09:14
Részletes személyiségi profil állítható össze a netről.

Saját magunk tesszük megfigyelhetővé saját magunkat az interneten közzétett adatainkkal – figyelmeztet a Kaspersky Lab orosz kiberbiztonsági vállalat.

Nincs szükség az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség bonyolult megfigyelési technológiájára ahhoz, hogy fel lehessen állítani az egyes internetfelhasználók részletes személyiségi profilját, hiszen az ehhez szükséges adatok szabadon rendelkezésre állnak a világhálón, ráadásul azokat mi magunk tesszük elérhetővé – akár tudatosan, akár anélkül.

Aki kész időt és energiát fordítani rá, akár előre is fel tudja térképezni bárkinek az időbeli és térbeli mozgását – közölte a Kaspersky Lab.

A barátokkal és ismerősökkel megosztott geolokációs adatok például komoly veszélynek teszik ki a felhasználókat. A lakásukat például betörők látogathatják meg a távollétük alatt. Az igazán nagy veszély azonban a kiskorúakra leselkedik, akik a felnőtteknél jóval gondatlanabbul járnak el.

A University of California és az International Computer Science Institute (ICSI) „Ready or Not?” közös webes alkalmazása az internetes kommunikációban és az adatok megosztásában rejlő veszélyeket próbálja tudatosítani. Az oldal a közösségi médián megjelenő bejegyzések – a közzétett és szabadon elérhető pozícióadatok – alapján térképezi fel az egyes felhasználók térbeli és időbeli mozgását.

A Kaspersky Lab szerint a kockázatkezelés első és legfontosabb lépése az alkalmazások geolokációs funkciójának kikapcsolása, illetve az olyan alkalmazások, mint a Foursquare és a Twitter, összekapcsolásának megszüntetése.

Az adatbiztonság szabályai a közösségi oldalakon

• Hatalmas az információs „lábnyomunk” a neten: nemcsak abból áll, amit mi magunk megosztunk, hanem abból is, amit mások írnak rólunk, illetve a következtetésekből, amelyek mindezekből levonhatók.

• Minden információ a neten valakinek hasznos lehet – akár ellenünk is felhasználhatják őket.

• Amit megosztunk, afölött elveszítjük az ellenőrzést.

• Amit megosztunk, azt bárki félreértheti vagy félreértelmezheti – akár szándékosan is.

• Az internet mindent lemásol, megoszt, duplikál, ráadásul sosem felejt.

• Arról is számtalan adat lelhető föl a neten, aki nem csatlakozott közösségi oldalakhoz.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése